-
Αρχική > Αθλητικά > Ήττα στα… χασομέρια για την Καλλιθέα 2-1 στα Σερβιανά (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Σε δυσχερή βαθμολογική θέση βρίσκεται, πλέον, η ομάδα της Καλλιθέας μετά την σημερινή ήττα στα Γιάννενα από τον Θρίαμβο Σερβιανών με σκορ 2-1,

σε ένα ματς μεγάλης βαθμολογικής σημασίας και για τις δύο ομάδες

Οι κυανοκίτρινοι, παρότι στάθηκαν καλά στον  αγωνιστικό  χώρο και έπαιξαν με  πάθος για να αποσπάσουν ένα θετικό αποτέλεσμα, τελικά δεν τα κατάφεραν. Ωστόσο, στάθηκαν και άτυχοι, αφού μέχρι το 90’ κρατούσαν τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας 1-1 στα χέρια τους, όμως, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκαν το γκολ 2-1, στερώντας τους τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, μετά από αυτό το αποτέλεσμα και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα της 17ης αγωνιστικής, η ομάδα της Καλλιθέας μπήκε σε περιπέτειες, καθώς βρίσκεται κάτω από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας (απέχει 4 β. από την γραμμή σωτηρίας), ενώ την επόμενη Κυριακή, έχει να δώσει εκ νέου ένα ακόμη δύσκολο ματς πάλι εκτός έδρας, αυτή τη φορά στην Κέρκυρα, όπου θα αντιμετωπίσει τον 2ο της βαθμολογίας Κρόνο Αργυράδων.