-
Αρχική > Αθλητικά > Απρόσμενη ήττα υπέστη η ομάδα γυναικών της Καστοριάς σκορ το  2 – 6(φωτογραφίες ρεπορτάζ )

Στο παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της πόλης τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα αν και έπαιξαν φανταστικά στο πρώτο ημίχρονο,

Ρεπορτάζ Κυριακή Νιάνιου

όπου πέρα από τα δυο τέρματα που πέτυχαν έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες για να ανεβάσουν τον δείκτη, ωστόσο στην επανάληψη παρουσίασαν ένα τελείως διαφορετικό κακό αγωνιστικό πρόσωπο το οποίο εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενες και  με την εμπειρία που διαθέτουν έκαναν την ολική ανατροπή ,πετυχαίνοντας ευρεία νίκη με τελικό σκορ 2 – 6 ,

Η νικήτρια ομάδα της Αγίας Βαρβάρας του Αγροτικού Αστέρα, παραμένει στην 2 η θέση της βαθμολογίας.

Έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο ομάδα του Εύοσμου Θεσσαλονίκης, ενώ η ομάδα της Καστοριάς διατηρήθηκε στην 4η εξασφαλίζοντας Και  την παραμονή στην κατηγορία.

Η  ήττα για τις Καστοριανή ομάδα ήταν η δεύτερη εντος έδρας και  ο αγώνας ήταν στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ εθνικής γυναικών