![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2023/01/324041734_737378950916641_8257708839756322516_n.jpg)
Τα σενάρια στα διάφορα πηγαδάκια δίνουν και παίρνουν με τους «μνηστήρες» που φαίνεται ότι θα διεκδικήσουν τον Δήμο Καστοριάς.
Μέχρι στιγμής οι σταθεροί είναι ο Νυν δήμαρχος Καστοριάς Γιάννης Κορεντσίδης , ο εκδότης της εφημερίδας ΝΕΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑ Τρύφωνας Πολυγιάννης , καθώς επίσης και ο Στρατηγός Γρηγόρης Γρηγοριάδης .
. Επίσης ακούγεται και το όνομα του προέδρου της ΕΟΓ και προφήτη Ηλία Ακη Τσούκα και οι διάφορες προσεγγίσεις που κάνει με υποψήφιους χωρίς ο ιδιος φυσικά να κάνει κάποια δημόσια δήλωση αν τελικά θα είναι υποψήφιος.
Ενώ γρίφος ακόμη παραμένει, το τι θα κάνει ο Δημήτρης Σαββόπουλος καθώς εχει ακουστεί έντονα και το δικό του όνομα για τον δημαρχιακό θώκο του δήμου Καστοριάς , ενώ ο ιδιος κρατάει σιγή ιχθύος
Οπως και να είναι πάντως τα πήγματα προμηνύεται ένας πολύ έντονος και ιδιαίτερος προεκλογικός αγώνας
Ο ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ