![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/02/423557407_791766416329352_3953852396041663856_n-1536x1025.jpg-1-1132x509.webp)
Εθιμοτυπική επίσκεψη στον Δήμαρχο Καστοριάς Γιάννη Κορεντσίδη, πραγματοποίησε σήμερα Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου 2024 ο νέος Διοικητής της Περιφερειακής Πυροσβεστικής Διοίκησης Δυτικής Μακεδονίας, Αρχιπύραρχος Νικόλαος Μητσογιάννης.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, συζητήθηκαν θέματα κοινού ενδιαφέροντος, με ιδιαίτερη αναφορά στα θέματα της πολιτικής προστασίας, ενώ τονίστηκε η άριστη και αγαστή συνεργασία που υπάρχει μεταξύ των δύο πλευρών.