![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/434459975_727125899610368_8735548571538748961_n.jpg)
Η υποδειγματική διοργάνωση ανοίγει το δρόμο και για τη φιλοξενία ακόμη μεγαλύτερων αθλητικών γεγονότων
Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Σάββατο το βράδυ το Final Four Εφήβων ΕΚΑΣΔΥΜ 2023-2024 που για πρώτη φορά πραγματοποιήθηκε στο υπερσύγχρονο και ενεργειακά αυτόνομο Δημοτικό Γυμναστήριο της πόλης του Άργους Ορεστικού, προσελκύοντας εκατοντάδες επισκέπτες από κάθε γωνιά της Δυτικής Μακεδονίας.
Ο Δήμος Άργους Ορεστικού σε συνεργασία με την Ένωση Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Δυτικής Μακεδονίας μετέτρεψε το Final Four σε μια μοναδική γιορτή του αθλητισμού με ξεχωριστές παράλληλες εκδηλώσεις που αγκάλιασαν μικροί και μεγάλοι.
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/433926340_727125472943744_2785012884763930790_n-640x424.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/433865668_727126012943690_5555991980943495053_n-640x424.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/433257775_727125932943698_7640618237278305260_n-640x424.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/434459975_727125899610368_8735548571538748961_n-640x424.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/434460763_727125779610380_3051128248592066386_n-640x424.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/434009033_727125679610390_6980062039326333951_n-640x424.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/434486785_727125662943725_6126132342797231941_n-640x424.jpg)
Ξεχωριστή τιμή η παρουσία του προέδρου της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης, Βαγγέλη Λιόλιου, ο οποίος παρακολούθησε το πρόγραμμα του Σαββάτου και εξέφρασε την απόλυτη ικανοποίησή του για τις εγκαταστάσεις και την ποιότητα της διοργάνωσης, την οποία χαρακτήρισε καθόλα υποδειγματική και επαγγελματική και δεσμεύτηκε για περαιτέρω συνεργασίες για τη φιλοξενία μεγαλύτερων αθλητικών διοργανώσεων.
![🤝](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t64/1/16/1f91d.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
Ο Δήμος Άργους Ορεστικού επενδύει σταθερά στον αθλητισμό, τόσο δημιουργώντας υποδειγματικές υποδομές για όλους, όσο και προσελκύοντας αθλητικές διοργανώσεις για την ενίσχυση της εξωστρέφειάς του.