![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/876542123.jpg-1071x509.webp)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο εκδήλωση της Ομάδας Γυναικών Καστοριάς, για το ζήτημα της πολύπλευρης βίας κατά των γυναικών.
Συζητήθηκαν οι αιτίες που γεννούν το πρόβλημα, η εκμεταλλευτική κοινωνία που γεννά και θρέφει τέτοιες συμπεριφορές, η έλλειψη δημοσίων δομών για την προστασία των κακοποιημένων γυναικών, με αφορμή και το πρόσφατο έγκλημα έξω από το αστυνομικό τμήμα.
Ακολούθησαν ερωτήσεις και παρεμβάσεις από το κοινό.