![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/432919366_438683365189056_2881774555204451222_n.jpg)
Τετρακόσιοι αθλητές, από 6 ετών και άνω, από όλη τη Ελλάδα, συμμετείχαν στο Πρωτάθλημα Βόρειας Ελλάδας Παγκρατίου Αθλήματος που διεξήχθη το Σάββατο 6 Απριλίου 2024 στην Αλεξανδρούπολη, στο Κλειστό Γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος».
Ανάμεσα στους αθλητές που αγωνίστηκαν και ο Βασίλης Κανάτσιος που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Ο μικρός Βασίλης έχει την καταγωγή του από την Καστοριά, αλλά τα τελευταία χρόνια ζει με την οικογένεια στις Φέρες του Έβρου. Συγχαρητήρια, πάντα επιτυχίες!
svouranews.gr