![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/437728840_3559068241071014_4099010718339098160_n-1132x509.jpg)
Το τμήμα ΚΑΠΗ Δήμου Καστοριάς πραγματοποίησε χθες 18-04-2024 ημερήσια εκδρομή στην Βέροια – Νάουσα. Επισκεφτήκαμε το μουσείο των βασιλικών τάφων της Βεργίνας, όπου θαυμάσαμε τα μοναδικά εκθέματα και στην συνέχεια είχαμε την χαρά να βρεθούμε στο ΚΑΠΗ του Βήματος Απόστολου Παύλου.
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/438159554_3559068114404360_6583077010125941481_n-288x640.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/438093820_3559068657737639_7289558429455287767_n-640x288.jpg)
Εκεί μας καλωσόρισε ο Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής, Δήμου Βέροιας , κ. Αθανάσιος Δέλλας ,η Προϊσταμένη του ΚΑΠΗ κα Παναγιωτίδου Σοφία, η υπεύθυνη Φυσικοθεραπεύτρια της δομής κα Κατρανα Δάφνη και η Εργοθεραπεύτρια του ΚΑΠΗ, κα Άννα Τσιτσή . Σε κλίμα ζεστό και χαρούμενο ανταλλάξαμε δώρα ευχές απόψεις και φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις . Στη συνέχεια τα μέλη επισκέφθηκαν το Ιερό Βήμα του Απόστολου Παύλου, νιώθοντας δέος και συγκίνηση από την ιερότητα του χώρου. Η εκδρομή ολοκληρώθηκε στην πόλη της Νάουσας και την περιοχή του Αγίου Νικολάου.
Η εκδρομή ήταν δωρεάν για τα μέλη μας, προσφορά από την οικογένεια του κ. Γκόγκα Ιωάννη ,αντιδημάρχου διοικητικών υπηρεσιών ,εξυπηρέτησης του πολίτη και τρίτης ηλικίας.