![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/437158979_2807232672747758_3835152395298359339_n-1132x509.jpg)
Σήμερα επισκέφτηκε το νηπιαγωγείο μας κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Καστοριάς, με δύο πυροσβέστες και ένα πυροσβεστικό όχημα. Αρχικά έδειξαν στα παιδιά μια παρουσίαση με πολλές χρήσιμες πληροφορίες.
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/436361796_2807232726081086_655550607285027713_n-640x640.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/437158979_2807232672747758_3835152395298359339_n-640x640.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/436443984_2807232792747746_1527670120423974521_n-640x640.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/436450852_2807232622747763_6130266983649313372_n-640x640.jpg)
![](https://kastoria365.gr/wp-content/uploads/2024/04/436524701_2807232649414427_2648975927100354663_n-640x640.jpg)
Στη συνέχεια παρουσίασαν τις στολές του και οι μικροί μαθητές φόρεσαν τα κράνη τους.
Τέλος βγήκαμε έξω και μας έδειξαν το πυροσβεστικό όχημα, πως λειτουργεί η μάνικα, τα υπόλοιπα εργαλεία που περιέχει κάθε πυροσβεστικό όχημα και φυσικά όλα τα παιδιά έγινε μικροί πυροσβέστες και έριξαν νερό με την μάνικα.
Ευχαριστούμε πολύ για την εμπειρία αυτή!
6ο Νηπιαγωγείο Καστοριάς